Живемо у ритмі подій
ЛЮДИ

Хлопець зі Львівщини встановив три світові рекорди  й став абсолютним чемпіоном Європи з важкої атлетики серед юнаків

17-річний Богдан Гоза з Жидачева здобув три золоті медалі – в ривку, поштовсі та сумі двоборства
15:43, Нд, 15 Гру 2019 Карина Ляшенко

Напередодні, 14 грудня, в місті Ейлат (Ізраїль) завершився чемпіонат Європи з важкої атлетики серед юнаків та дівчат віком до 15 і до 17 років.  Чоловічу збірну команду України представляли 12 спортсменів. Богдан Гоза з Жидачева виборов три золоті медалі – в ривку, поштовсі і сумі двоборства. Відрив від другого місця в сумі двоборства склав 62 кг. Хлопець встановив два рекорди Європи і два рекорди світу в ривку (171 кг, 176 кг), один рекорд Європи в поштовсі і один рекорд світу в поштовсі (201 кг), два рекорди Європи в сумі двоборства (361 кг, 377 кг) і рекорд світу в сумі двоборства (377кг). Так, Богдан Гоза став найсильнішим важкоатлетом Чемпіонату Європи за системою Сінклера. Про це йдеться на facebook-сторінці тренера переможця Андрія Гентоша.

Додамо, що на тому самому чемпіонаті Марк Леванзов та Максим Демчишин виступили у віковій групі до 15 років та обидва привезли додому срібні нагороди в поштовху.

Серед юнаків до 17 років четверо важкоатлетів підіймалися на п’єдестал пошани. Ніколаєнко Олег посів 2 місце в ривку, Домбровський Максим став третім в поштовху, а Курдибаха Дмитро здобув бронзу в сумі двоборства та срібло в ривку.