Живемо у ритмі подій
МІСТО

Львівські клуби синхронно програли грандам українського футболу

Уже в другому турі української Прем'єр-ліги жереб звів львівські «Карпати» і ПФК «Львів» із найтитулованішими командами країни – «Шахтарем» та «Динамо»

Без образ, але ці клуби (у якій би готовності вони не перебували) нині на голову сильніші і від «зелених левів», і від «синьо-золотих». Це твердження яскраво ілюструє сумарна кількість пропущених голів – тобто шість у двох поєдинках. Але давайте про все по порядку.

ПФК «Львів»

ПФК «Львів» свій поєдинок зіграв у суботу, 3 серпня. «Містяни» до гри з «Динамо» підійшли в хорошому настрої, адже у першому турі чемпіонату взяли три очки у протистоянні з чернігівською «Десною». У тому матчі «синьо-золоті леви» проявили характер, і таку ж гру вболівальники хотіли побачити в домашньому матчі зі столичною командою. Але є одне але: львів’яни банально злякались більш іменитого суперника.

Кияни, які грали напіврезервним складом, пристрілюватись почали вже з 2-ї хвилини, а на 24-й – організували перший гольовий момент: Де Пена виконав передачу з лівого флангу, подачу в падінні головою замикав Бєсєдін, а дивовижну реакцію продемонстрував голкіпер львівян – Сарнавський.  «Львів» відповів хвилин через 10, Ренан втік у контратаку та пробивав у ближній кут, удар бразильця парирував Бущан.

Фото ПФК “Львів”: Ренан

Але до того, на 28-й хвилині, трапився момент, який головний тренер львів’ян Богдан Блавацький назвав переломним у матчі: травмувався Мартан. Саме цей футболіст був ключовою фігурою «містян» у центрі поля, а Сабіно, який вийшов йому на заміну, із цією роллю не впорався. Забивало «Динамо» вже у доданий арбітром до першого тайму час. Спершу філігранну передачу Сидорчука замкнув головою Буяльський, через три хвилини він же реалізував пенальті.

Перший тайм у виконанні ПФК «Львів» запам’ятався декількома поспішними і неточним вкиданнями аута, проблемним останнім пасом і значною кількістю втрат м’яча у простих ситуаціях. Із трибуни виглядало так, ніби футболісти «Львова» намагаються якнайшвидше спекатися «круглого». Також далася взнаки ротація складу: через пошкодження і невиразну гру в попередньому турі, на матч із «Динамо» вийшли чотири нові футболісти.

У другому таймі ситуація на полі особливо не змінилася: хіба що «Динамо», зусиллями Де Пени, забило втретє. Але і цей м’яч не розізлив львів’ян бодай на гол престижу – попереду старались Братков, Бруно і Шина, але далі старань справа не пішла. Ба більше, могли «синьо-золоті» пропустити і вчетверте, але м’яч після удару Шепелєва влучив у перекладину.

Тепер у ПФК «Львів» є 6 днів, щоб розібрати усі помилки. 10 серпня на «містян» чекає виїзд у Полтаву до місцевої «Ворскли».

«Карпати»

Цьому львівському клубу старт сезону випав такий, що, як кажуть у народі, і ворогу не побажаєш. У першому турі «зелені леви» на стадіоні «Україна» приймали київське «Динамо», якому поступились із рахунком 0:2. Напередодні «Карпатам» протистояв чинний чемпіон – донецький «Шахтар», гравці якого змусили голкіпера Підківку тричі виймати м’яч із сітки власних воріт.

«Карпати» непогано виглядали у перші 30 хвилин гри. На початку зустрічі впевненості партнерам додав Підківка, який парирував небезпечний удар Мораєса, після чого напівмомети мали Вакуленко і Карпенко. Останній був чи не найактивнішим із гравців атакувальної лінії «левів» у першому таймі, але після перерви тренерський штаб, як і в матчі з «Динамо», чомусь вирішив замінити нападника.

Далі – ніби якась магія: як тільки стрілка секундоміра перетинає позначку у 30 хвилин (із «Динамо» теж таке було), у  захисті «Карпат» одна за одною виникають «чорні діри». У вчорашньому матчі таких було з добрий десяток, три із яких завершилися пропущеними м’ячами. У першому випадку Алан Патрік вишукано перекинув усю захисну лінію «зелено-білих», під цю передачу відкрився Марлос, який без особливого спротиву покотив м’яч у ворота. У другому «гірники» у штрафному «Карпат» розіграли триходівку, яку голом завершив Мораєс. Втретє донеччани знову «пошили в дурні» весь захист львів’ян у другому таймі, під пас Марлоса ідеально відгукнувся Ісмаїлі.

Загалом у грі «Карпат», як і першому турі, відчувається невпевненість. Наразі так виглядає, що гравці просто не розуміють, чого від них хоче головний тренер. Це добре видно із замін, які в матчі з «Шахтарем» зробив Олександр Чижевський: Лайос, Якимець і Войкович, які вийшли підсилити гру, просто розчинились на полі.  У другому таймі єдиним помітним гравцем «зелено-білих» був Гуцуляк, свій найкращий момент номер №9 «левів» мав на 62 хвилині, коли прокинув м’яч між ніг Матвієнку, але для точного удару забракло майстерності.

Відтак, із нулями у всіх стовпчиках турнірної таблиці, окрім пропущених м’ячів та поразок, «зелені леви» готуватимуться до наступного поєдинку – у неділю, 11 серпня, гра з «Маріуполем».

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.