Живемо у ритмі подій
ЛЮДИ

Серія без перемог в домашніх матчах львівських «Карпат» триває вже 5 поєдинків

Востаннє вболівальники «зелено-білих» раділи перемозі рідного клубу 19 травня: тоді «леви», з рахунком 2:0, обіграли чернігівську «Десну»

Вже не вперше найстаріша команда Львова не може перемогти у рідному місті у такій кількості матчів. Остання серія без перемог тривала з 28 липня 2018 до 17 березня 2019: тоді «Карпати» на «Україні» не могли взяти 3 очки аж 9 поєдинків поспіль. Напередодні статистику невиграних вдома матчів «зеленим левам» підправила луганська «Зоря».

Луганці приїхали до Львова після важкого поєдинку з іспанським «Еспаньйолом» у Лізі Європи. Наставник «біло-чорних» Віктор Скрипник пообіцяв дати бій іспанцям у Запоріжжі, а тому в матчі з «Карпатами» відпочивали декілька основних гравців його команди. До такого перебігу подій, очевидно, готував своїх підопічних тренер «левів» Олександр Чижевський. «Карпати», як і в попередньому матчі з «Олімпіком», зіграли за схемою 3-4-3 з двома латералями: у Португалії, Бразилії та Італії так називають крайнього атакуючого захисника. Така схема додає швидкості грі «Карпат» і в першій 20-хвилинці з «Зорею» це було дуже помітно. Завдяки довгим передачам «зелено-білі» швидко перебігали центр поля і навіть зуміли забити, однак арбітр скасував гол Понде через офсайд.

Свої старання з 20-ї до 30-ї хвилини «карпатівці» не могли матеріалізувати в гол із трьох причин: перша – «Зоря» дисципліновано грала в обороні, друга – луганці почали й самі атакувати, а це змусило львів’ян грати обережніше, третя – у «Карпат» наразі серйозні проблеми з реалізацією моментів. Так, беззубою атаку «левів» у першому таймі  назвати не можна, але: фінти, короткі передачі і декілька небезпечних прострілів до штрафного не дають результату, поки м’яч не опиниться у сітці. У першому таймі цього так і не сталося (хоча шанси були в обох команд), тому футболісти пішли відпочивати за рахунку 0:0.

На початку другої 45-хвилинки команди знову обмінялися небезпечними моментами: у «Карпат» такі були в Гуцуляка та Вербного, а у «Зорі» – в Русина. М’яч вперто не хотів залітати у ворота луганців, натомість опинявся у сітці львів’ян. На 57-й хвилині після подачі кутового Будківський вистрибнув вище за всіх, і головою переправив круглого у ворота. Пропущений гол деморалізував «левів», до того ж почав даватися взнаки і швидкісний перший тайм. «Зелено-білі» збавили оберти: це добре було помітно за грою латералів, які з кожною хвилиною все менше проривалися до чужих воріт.

Оживились львів’яни лише в останні десять хвилин: спершу в ближній від воротаря кут пробивав Лейуос, який за декілька хвилин до того вийшов на заміну. Потім мало не вирвав нічию для «Карпат» Гуцуляк, але нападнику не вистачило влучності. Тому матч так і завершився 0-1 на користь «Зорі».

Поразка відсунула «зелених левів» на десяту сходинку турнірної таблиці: після 5 турів у львів’ян лише 4 набрані бали. Наступний матч «Карпат» – 30 серпня у Чернігові проти місцевої «Десни».